Banner Дизайн квартир Тернопіль
Banner Дизайн меблів
Banner Дизайн інтер’єру Львів, Луцьк, Тернопіль

Вітражі та їх види

декабря 23, 2012

вітражі, виготовлення вітражів

Вітраж в перекладі з французької означає віконне скло. Як елемент дизайну вітражі вперше використані в християнських храмах, мали форму віконного скла і зображували як правило релігійні сюжети. Такі вітражі розміщували в вікнах під назвою «троянда». Для тогочасних вітражів використовували тонкі прозорі пластини каміння алебастру чи селеніта та скріплювали свинцем. Пізніше почала використовуватись техіка фарбованого скла. Як завжди поряд з справжніми творами мистецтва існували і імітації вітражів – розпис скла недовговічними масляними фарбами, або ж просто наклеїним розмальованим папером.

З часом вітражі почали використовувати не лише в церквах та монастерях але й в житлових приміщеннях та громадських установах, міняються також і зображення.

Виготовлення вітражів сьогодні це не лише елемент архітектури але й елемент дизайну приміщення, який широко використовується в оздобленні скла вікон та дверей, елементами вітражів оздоблюють меблі, стелі, перегородки та різноманітні ніші, . Особливістю вітражів є потреба підсвітки їх або денним світлом або ж штучним.

За технікою виготовлення вітражів можна виділити такі типи:

-          Класичний вітраж. Класичний вітраж це прозорі кольорові кусочки скла, з’єднані між собою свинцем чи іншим мягким металом.

-          Вітраж тіффанні нагадують класичну технологію виготовлення. Вироби виконані по технології тіффані відрізняються витонченістю та нагадують розпис по склу. Секрет у тому, що такі вітражі виготовляють з скла фірми Spectrum в 3мм товщиною та гамою в 200 кольорів. Саме ці вітражі використовують в оформленні світильників, ваз, панно, перегородок та ін. Плюсом такох технології є та що малюнок получається чітким з тонкими та плавними лініями. Крім того кожен елемент вітража облужується оловом, що дає міцний профіль.

-          Розписаний. Розписане прозорими фарбами скло.

-          Пльоночний вітраж. Англійська технологія виготовлення, яка полягає в тому, що на скло наклеюють прозору пльонку  та свинцеві полоски.

-          Накладний вітраж. Технологія фюзінга – випікають елементи малюнка на прозору основу. Дизайнерським рішенням такого вітража може бути наклеювання на скло кольорові пластини ультрафіолетовим клеєм.

-          Комбінований вітраж це комбінування декількох технік нанесення.

Також на сьогодні розрізняють біля 20 видів вітражів:

  • Мозаїчний вітраж

Мозаїчний вітраж складається з практично одинакового розміру кусочків матеріалу різної текстури, поверхні та кольору. Нерідко мозаїчний вітраж використовується як фон для вітража.

  • Паїчний вітраж

Паїчний вітраж виконується шляхом спаювання кольорових скелець свинцем. Такий вітраж  є класичним вітражем і став основою для інших технік створення більш сучасних вітражів.

  • Набірний вітраж

Техніка виконання набірного вітража рахується найпростішою. Виконується з безпосередньо під час роботи нарізаних кольорових скелець.

  • Піскоструйний вітраж

Частинки скла в такому вітражі оброблені в піскоструйній техніці.

  • Розписний вітраж

Розписний вітраж виконаний шляхом розпису цільного скла або ж скріплених між собою частинок. В такому вітражі можливе використання частинок скла викониних іншими методами обробки.

Дизайн кухні. Властивість кольорів.

Метки:

Коментування закрито.

Опубліковано в: Вітражі
   


Дизайн квартир
Дизайн інтер'єру Луцьк, Тернопіль, Львів
Дизайн кухні, меблів
Дизайн ванни, вітальні


Гіпсова штукатурка. Дизайн квартир Тернопіль