Banner Дизайн квартир Тернопіль
Banner Дизайн меблів
Banner Дизайн інтер’єру Львів, Луцьк, Тернопіль

Стиль дизайну Ампір
стиль дизайну ампір

Стиль дизайну ампір відноситься до так званих класичних стилів, з’явився він на початку 19 століття, як логічне завершення класичного стилю. Виник стиль ампір внаслідок воєнних дій Наполеона Бонапарта і ввібрав у себе елементи різних країн у яких проходили воєнні дії, а саме Африки та країн Європи. Приходячи з походів воїни знаходили місце для трофеї в декоруванні інтер’єру, а яскраві Єгипетські орнаменти та кольори, сфінкси та піраміди надихали тодішніх майстрів на створення нового стилю, не лише інтер’єру але й архітектури. Характерним для стилю ампір є стримана розкіш з елементами воєнної геральдики, яка є яскравим відображенням стилю архітектури та дизайну інтер’єрів Римської імперії.

Меблі інтер’єра масивні та монументальні виконані з цінних порід дерев та багато декоровані бронзовими і позолоченими пластинами, мечами, щитами й іншими воєнними атрибутами. Ножки крісел плавно вигнуті, часто мають форму колон, лап грифонів чи левів, спинки крісел нерідко є у вигляді ліри, часто елементом дизайну є фігурки левів, грифонів та богинь з Римської міфології. Чи не вперше в дизайні важливу роль відіграє текстура, яка фактично сама виступає елементом декору.

Текстиль стилю ампір багатий золотистими узорами, яскравими фарбами та орнаментами з зображенням сфінксів та пірамід. Обов’язковими є килими, картини з масивними позолоченими рамами, штори з важкою драпіровкою та металічними прикрасами. Стіни покриті тканиною чи шпалерами які імітують тканину, текстура на стінах може повторюватись на абажурах, лампах чи меблях. М’які меблі оббиті тканиною чи шкірою.
Яскравим доповненням стилю ампір є кришталеві люстри та бра з бронзовою чи позолоченою основами, які є не лише освітлювальними приборами а і елементами декору, додаючи інтер’єру розкоші та святковості. Цікаво що стиль ампір нав’язувався владою Наполеона і був покликаний зародити в серцях людей гордість за воєнні перемоги та гордість за свою державу. Недаремно на французькій empire перекладається як імперія.

Категорія: Стилі дизайну
Дизайн квартир
Дизайн інтер'єру Луцьк, Тернопіль, Львів
Дизайн кухні, меблів
Дизайн ванни, вітальні


Гіпсова штукатурка. Дизайн квартир Тернопіль