Banner Дизайн квартир Тернопіль
Banner Дизайн меблів
Banner Дизайн інтер’єру Львів, Луцьк, Тернопіль

Класичний стиль. Дизайн квартир

дизайн квартир в класичному стилі

Класичний стиль виник в XVII – XIX ст та получив свою назву з латинського слова «Classicus», що в перекладі означає зразковий. Головними характеристиками класичного стилю є симетричність пропорцій та логічна завершеність композицій.

В класичному стилі оформляють не лише житлові приміщення але й ресторації, готелі, клуби, офіси та інші приміщення де потрібно підкреслити високий статус власника.  Класичний стиль досить зрілий та незважаючи на це не втрачає своєї популярності, саме тому з часом появились різноманітні течії стилю в залежності від країни де він був розповсюдженим, та основні вимоги при оформленні приміщень залишились незмінними. Наприклад англійський класичний стиль більш стриманий та не потребує багатого декору тому більш підходить для малих приміщень та квартир.

Основними кольорами класичного стилю є нейтральні, пастельні кольори теплих відтінків: оливковий, кремові, відтінки коричневого, пісочний, колір слонової кістки. Хоч в деяких випадках допускаються і темні кольори. Обов’язковими атрибутами класичного стилю є ліпнина, стелева розетка, узорні карнизи, портали, вітражі, картини, дорогі килими, скульптури, колони та венеціанка на стінах. Потрібно сказати, що класичний стиль досить дорогий та статусний, саме тому не обійтись без дорогих матеріалів та позолоти. В крайньому разі використовують штучні матеріали які імітують мармур, камінь, гіпс, дерево та ін..

Меблі стилю мають бути теж дорогі, вишукані та стримано елегантні, часто з  інкрустацією перламутром, позолотою та ручною різьбою. Як правило меблі класичного стилю – це колекційні меблі, вартість яких з роками при належному догляді лиш зростає. Вони мають округлу форму, з вигнутими ніжками та з м’якою однотонною оббивкою.

Дизайн квартир в класичному стиліпідлога світлого кольору з натуральних матеріалів, найчастіше це паркет. Килими нейтральних кольорів або однотонні. Стеля прикрашена орнаментом з гіпсової ліпнини та розеткою.  Стіни може прикрашати як шовкова драпіровка так і декоративна штукатурка. Не лишніми будуть картини в позолочених рамах та гіпсова ліпнина. Вікна як правило великі прикрашені важкими драпірованими шторами та легкими тюлями. Досить популярні штори-маркізи.

Щодо світла то це без варіантів кришталева люстра з позолотою, або ж з люстра з дорогого скла, як варіант – імітація свічок. Можлива комбінація з точковим світлом.

Невід’ємною частиною класичного стилю є дзеркала з різними позолоченими рамами, які не лише візуально збільшують простір але й служать живими картинами.

Вдалим доповненням інтер’єру буде красивий камін в класичному стилі, зроблений з мармуру чи облицьований кахлем.

Прекрасно якщо приміщення правильної форми, високе, з нішами та колонами, високими та арочними вікнами. В таких приміщеннях можна використати всі правила в оформленні інтер’єру в класичному стилі, та навіть якщо це невелика квартира стандартного планування можна її оформити в класичному стилі, зробивши акцент на одній кімнаті чи одному предметі меблів, доторкнувшись до королівської вишуканості та розкоші.

Категорія: Стилі дизайну
Дизайн квартир
Дизайн інтер'єру Луцьк, Тернопіль, Львів
Дизайн кухні, меблів
Дизайн ванни, вітальні


Гіпсова штукатурка. Дизайн квартир Тернопіль