Banner Дизайн квартир Тернопіль
Banner Дизайн меблів
Banner Дизайн інтер’єру Львів, Луцьк, Тернопіль

Живопліт це кущі чи дерева

марта 21, 2013

Живопліт, догляд за живоплотом

Як правильно організувати догляд за живоплотом

Живопліт це кущі чи дерева посаджені один біля одного таким чином, щоб створити загорожу. Він є не лише захистом від цікавих поглядів та огорожею земельної ділянки, але також є справжньою прикрасою приватного будинку чи дачної ділянки. Ще живопліт може зонувати земельну ділянку, захищати висаджені рослини від шкідливого впливу вітру і пилюки та створювати і прикрашати малі архітектурні форми. Отже якщо ви вирішили прикрасити живоплотом свою земельну ділянку варто розглянути деякі правила щодо висадки рослин та догляді за ними. Ідеальний варіант – це планування живоплоту на стадії розробки плану розташування житлових споруд на земельній ділянці. Це пов’язано з тим що для того щоб живопліт прийняв потрібний вигляд потрібен час та правильний догляд. При висадці рослин обов’язково потрібно зберігати дистанцію між рослинами, що дасть змогу розвиватись їм повноцінно. Висаджуючи живопліт у себе на ділянці потрібно постійно за ним доглядати, а саме:

-   важливо вчасно поливати мінімум один раз на тиждень
-   не менш важливо своєчасно підстригати рослини, підтримуючи їх форму
-   мінімум один раз на рік влітку проводити підживлення живоплоту.

Як правило, живопліт розрізняють за видом рослин, за висотою та за методом догляду за ним.

Для створення живоплоту можна використати кущі шипшини, барбарису чи терену що створить «колючий» ефект. Насадження спиреї японської, барбарису Тунбера дасть можливість створити бордюр 1 метра висотою, а для загорожі трохи вищої можна використати лапчатку, бузок чи бірючину. Для створення живоплоту висотою 2 метрів використайте смородину альпійську, троянди, аґрус, мирт, тис та інші рослини. Живопліт висотою більше 2 метрів можна створити шляхом висадження клена Гиннала, бузка, горобини, верби, калини, обліпихи та ін.. Особливо густим живопліт буде якщо гілки верби чи глоду переплести під час росту.

За методом догляду,  живопліт поділяється на ті що потребують постійної підрізки (класичний живопліт и формальний) та ті що не потребують підрізки (неформальні).

Наприкінці декілька порад, які допоможуть правильно вибрати рослини та забезпечать правильний догляд за живоплотом. Отже, не варто висаджувати рослини які швидко ростуть, тому що вони будуть потребувати частішої підрізки. Класичний живопліт варто починати підрізувати коли сажанці ще молоді, відрізаючи найдовші пагони. В любому випадку перед вибором рослин для живоплоту необхідна консультація спеціаліста який допоможе вибрати рослини в залежності від кліматичних умов, ґрунтів та ваших потреб. За живоплотом можна розташувати металічну чи дерев’яну огорожу.

Звичайно, побудувати паркан з каменю чи цегли простіше оскільки він не потребує постійного догляду, та створивши живий паркан з кущів чи дерев ви станете ближче до природи, а нагородою за витрачений час буде аромат квітів, щебет пташки, що звила собі гніздо та особлива чарівність саду в вечірніх сутінках.

Благоустрій ладшафту
Корисні кімнатні рослини

Коментування закрито.

Опубліковано в: Статті
   


Дизайн квартир
Дизайн інтер'єру Луцьк, Тернопіль, Львів
Дизайн кухні, меблів
Дизайн ванни, вітальні


Гіпсова штукатурка. Дизайн квартир Тернопіль