Banner Дизайн квартир Тернопіль
Banner Дизайн меблів
Banner Дизайн інтер’єру Львів, Луцьк, Тернопіль

Декорування акваріума

апреля 17, 2013

рибки для акваріума, декорування

Як правильно декорувати акваріум та догляд за ним

Акваріум є не лише маленькою частинкою моря та місцем медитації, але й вдалим декором, який при правильному виконанні додасть дизайну характерності та стане родзинкою  інтер’єру.

Декорування акваріума камінням.

Важливим елементом декору акваріума є каміння. Воно є не лише вдалим декоративним рішенням але є і субтратом для ікрометання, за його допомогою прикріпляють водорості, маскують технічні прилади та ін. Яке каміння краще використовувати для акваріума? – Найчастіше для акваріума використовують базальт, граніт, порфір, а для акваріума зжорсткою водою краще використати доломіт, піщанник та ін. Щодо форми каміння , то краще не використовувати з гострими кутами, щоб не поранились рибки.

На мою думку камінь для акваріума краще  придбати в зоомагазині, оскільки в природньому середовищі нелегко знайти абсолютно  чистий камінь, який не зашкодить рибкам. Перш ніж встановити камінь в акваріум його необхідно прокип’ятити та добре промити. Не варто ставити камінь просто на грунт в акваріумі де є риби які люблять робити підкопи, оскільки він може їх придавити. Створюючи підводні рифи враховуйте відстань між ними щоб рибки не застрявали.

Декорування акваріума коріннями.

Оригінальний вигляд акваріуму нададуть чудернацькі коріння  та неживі гілки дерев, до того ж вони можуть слугувати схованкою для риб та основою для деяких водоростей. Основною вимогою до такого декору це те що він має бути неживим та має пролежати багато років у чорному торфі глибоких пластів чи в проточних водоймах. Ні в якому разі не використовуйте дерево з гниллю та цвіллю. Перед використанням дерево чистять, миють в проточній воді (можна соленій), після чого кипятять не менше двох годин.

Декорування акваріума мушлями.

Раковини для акваріума використовують рідко, оскільки до їх складу входить карбонат кальція, що впливають на жорсткість води, та деякі види риб використовують мушлі в якості схову та для нереста. Мушлі для акваріума теж варто купити у спеціалізованих магазинах, оскільки взяті з берегів моря навіть при тривалому кипятінні можуть містити залишки органіки.

Декорування акваріума малими архітектурними формами.

Прикрасити та доповнити дизайн акваріума можуть різні тематичні дрібнички, такі як скриньки з камінням, замки та затоплені кораблі з кераміки, фаянсу та інших нетоксичних матеріалів. Деякі рибки залюбки ховаються в невикористованих керамічних горщиках для квітів чи в перевернутих блюдцях, головна вимога таких елементів – чистота поверхні та нетоксичність матеіалу.

Водорослі в акваріумі.

Якщо акваріумні риби роздивитись зблизька дається ідко, то акваріумні водорослі видно завжди. Саме тому до вибору підводниого декору треба підійти виважено щоб сам інтер’єр акваріума був гармонійним та виваженим. Крім цього рослини в акваріумі відіграють важливу роль в обміні речовин, завдяки чому вода у акваріумі проходить природне очищення. Акваріумні рослини різні за формою, кольором та умовами навколишнього середовища, які потрібно забезпечити для оптимального росту. Всі акваріумні рослини поділяють на чотири види:

-          Ті, що плавають на поверхні води
-          Ті, що знаходяться безпосередньо у воді
-          Рослини, які укоріняються
-          Та прибережні рослини

Існує більше 500 видів акваріумних рослин, що активно використовуються для декорування та придбати їх можна зокрема в зоомагазині, чи спеціальних магазинах. Серед них популярністю користуються апоногетон, акорус, кабомба, барклайя, криптокорина, папороть індійська, сінема, яванський мох та ін.  Всі вони потребують правильного догляду та регулярного видалення як відмерлих листків так ісамих рослин за допомогою скребка, саме тому крім живих рослин є велика кількість штучних рослин, які мають деякі переваги. Зокрема вони не заповнюють з часом весь акваріум, не гинуть та їм не потрібно створювати особливі умови.

Для правильної організації акваріума потрібно встановити освітлення, фільтр для очищення води та її аерації, нагрівач води у акваріумі з регулюванням температури, компресор, розпилювач та термометр.

Освітлення акваріума відіграє важливу роль для забезпечення життєдіяльності як акваріумних рослин так і риб. Та часто в одному акварімі знаходяться рослини яким потрібне інтенсивне освітлення та риби яким потрібне приглушене світло. Саме тому обирайте риби та водорості з одинаковими потребами освітлення, ще можна для певної частини акваріума вибирати рослини які плавають на поверхні води, щоб риби плавали в їх тіні, або ж більш інтенсивніше освітлювати ті частини акваріма де ростуть рослини.

Вода в акваріумі.

Для наповнення акваріума водою підійде вода з кранів, та перед використанням потрібно її відстояти близько 3 діб, відфільтрувати через активоване вугілля чи просто перекип’ятити. Для того щоб у воді швидше сформувати сприятливе середовище потрібно до відстояної води добавити частину води з старого, відстояного акваріума. Правильна вода в акваріумі має мати легкий запах водоростів, коли ж вода має запах гнилі чи ін. варто промити грунт та інші елементи декору. Рекомендується кожен тиждень міняти ¼ частину води, залишаючи при цьому стару воду. Як правило воду відкачують за допомогою сифона з дна акваріума.

Фільтри в акваріумі.

Воду в акваріумі очищає фільтр, тому потрібно час від часу промивати фільтр, очищаючи його від забруднень. З часом у фільтрі розмножаться корисні бактерії які самі будуть очищати воду, саме тому не можна виключати фільтр. На сьогодні існують фільтри які регулюють не лише чистоту води в акваріумі але й хімічний склад води. Фільтри поділяють на три види: внутрішні, зовнішні та ті які встановлюють н дно акваріума. Ще розрізняють механічні фільтри, хімічні та біологічні. Щодо догляду за ними то як правило все описано в інструкціях до них.

При заливанні води в акваріум спочатку вона буде непрозорою, каміння голе і відсутня мікрофлора, для того щоб акваріум «дозрів» потрібно витримати його місяць і лиш після того запустити риб.

Акваріумні рибки.

Рибки запускати в акваріум слід поетапно, щою мікрофлора акваріума встановлювалась поступово. Перед запусканням їх потрібно помістити в карантин, щоб не заразити інших рибок в акваріумі.  Врахуйте також і те що деякі риби хижаки та можуть поїдати меньших. Найкраще видно рибки під час їх кормління, тоді ж їх можна і оглянути на предмет здоров’я.

Корм для рибок

Щодо харчування риб, то корм потрібно купляти в зоомагазинах у відповідності до їх виду. Важливо не перегодовувати рибок, оскільки це веде до загрязнення води, ще важливо врахувати де харчуються риби. Наприклад, сомики та інші донні риби, які харчуються на дні можуть залишитись голодними якщо в акваріумі є риби, які харчуються з поверхні води, є також риби які активні вночі, тоді ж вони і харчуються. Тому в такому разі потрібно годувати відповідними кормами.

Корма для риб існують у вигляді сухих гранул, таблеток, субліміровані (висушені організми, такі як мотиль чи трубочник) також ще є заморожені корма та живі. Ще є корма які впливають на окрас рибок, ріст молодняка та ін.не варто купляти корми більш як на місяць наперед, оскільки при довгому зберіганні їх якість знижується.

Догляд за акваріумом.

Кожен день кормити та оглядати рибок, перевіряти обладнання на предмет поломки, регулярно чистити фільтр, та один раз в тиждень міняти частину води, чистити скло та грунт,  підтримувати температурний режим – все це потрібно робити для того щоб акваріум був завжди красивий, а рибки живі та здорові. Щоб вода з акваріума не випаровувалась акваріум варто купляти з кришкою.

Для того щоб догляд за акваріумом приносив вам задоволення варто придбати такі дрібнички, як два сачка для риб, скрибки для чиcтки скла, емалеві ємкості для води, сифон для чистки грунта, один маленький акваріум–карантин для рибок, пінцет, ще можна придбати кормушку, та запасні компресор, обігрівач, термометр.

Дизайн квартир по феншуй. Акваріум у домі.

Коментування закрито.

Опубліковано в: Статті
   


Дизайн квартир
Дизайн інтер'єру Луцьк, Тернопіль, Львів
Дизайн кухні, меблів
Дизайн ванни, вітальні


Гіпсова штукатурка. Дизайн квартир Тернопіль