Banner Дизайн квартир Тернопіль
Banner Дизайн меблів
Banner Дизайн інтер’єру Львів, Луцьк, Тернопіль

Тепла підлога

января 13, 2013

ремонт квартир, тепла підлога

Як правильно утеплити підлогу

У зв’язку з постійним подорожанням енергоносіїв власники будинків та квартир все частіше задумуються над питанням утеплення свого житла. Саме тому пропоную розглянути утеплення підлоги, оскільки саме така система отеплення має ряд переваг.

-          Система «тепла підлога» не забирає площі кімнати що досить важливо коли мова йде про квартиру.
-          Кімната нагрівається знизу вверх, що дозволяє рівномірно нагріти приміщення.
-          Завдяки датчикам регулювання температури має місце значна економія енергії.
-          Та завдяки відсутності конвективного руху повітря пил осідає значно менше ніж при звичному опаленні кімнати.

Тепал підлога. Системи обігріву

Система обігріву підлоги не нова оскільки ще у Древньому Римі вона успішно використовувалась. На сьогоднішній день є два типи обігріву підлоги: електричний обігрів підлоги, де підлога обігрівається завдяки електриці та водяний підігрів підлоги де підлога підігрівається гарячою водою в трубах.

Підлога яка підігрівається за допомогою гарячої води встановлюється двома методами. Водяний підігрів підлоги ще називають мокрим оскільки труби з водою заливають стяжкою. Електричний обігрів підлоги передбачає використання спеціальних алюміневих пластин, що забезпечує рівномірне нагрівання підлоги та приміщення в цілому від електрики.

Джерелом гарячої води може бути як система центрального опалення так і газовий котел встановлений безпосередньо в квартирі чи будинку.  Водяний підігрів підлоги передбачає встановлення труб, котла, насоса для циркуляції води, колектора та терморегулятора з датчиком температури. Труби, які використовують для підігріву підлоги можуть бути різного діаметру та матеріалу (мідні, полімерні, металопластикові). Найвигідніші мідні труби, оскільки у них найбільший період служби. Труби з металопластику гнучкі та є добрими провідниками тепла, мають довгий період служби, у них відсутнє електромагнітне випромінювання та металопластикові труби є екологічно чистими у використанні. Найдешевша підлога з поліпропілену, та мінусом такого методу утеплення підлоги є те що вона має короткий період служби. Контроль над обігрівом підлоги з водяним контуром здійснюється за допомогою термостатичної та запірної арматури. Для зручності керування системою «тепла підлога» термостатичну арматуру слід з’єднати з насосом, що утворить змішувальний вузол. Комплексний контроль над системою опалення дозволять здійснити сучасні котли які широко представлені на сучасному ринку опалювальної техніки.

Водяний підігрів підлоги як на мене має ряд переваг один з яких економія енергії від 20-30% в житлових будинках та до 50 % в будинках з високою стелею. Також за рахунок відсутності електромагнітного поля підлога з водяним підігрівом не впливає на самопочуття людини, ще водяний підігрів підлоги не впливає на вологість повітря в кімнаті та залишає його свіжим та чистим. Не можна не враховувати і те, що електричний метод підігріву підлоги не дозволяє розташовувати меблі в місцях прокладення електричного кабеля , а водяна система підігріву підлоги дає можливість вільно оперувати простором кімнати.

Електрична система підігріву підлоги розрізняє три види в залежності від елемента який нагріває поверхню, це кабельна тепла підлога, плівкова та термомат.

Підлога з кабельною системою підігріву передбачає монтування електричного одножильного чи двожильного кабелю. Одножильний електричний кабель хоч і значно нижчий за ціною та він випромінює сильне електромагнітне поле . Значно краща ситуація з двожильним кабелем, рівень випромінювання електромагнітної енергії якого нижча. Ще один вид кабеля який використовується для підігріву підлоги саморегулюючий кабель, який змінює потужність нагрівання в залежності від температури. Так підлога більше нагрівається під вікнами та дверима та менше під меблями, що теж дозволяє дещо зекономити електроенергію.

Підлога з системою термомат це секція нагрівальних матів, яка кріпиться на самоклеючу синтетичну плівку. Система теплої підлоги термомат може монтуватись на вже готову бетонну стяжку та підніме рівень підлоги на 3мм., що є безперечним плюсом. Система термомат має ще один плюс – це легкість її монтування.

Підлога з плівковою системою підігріву нова, та незважаючи на це досить популярна у світі. Підлога підігрівається за рахунок електричного струму яких проходить крізь углеродно-волокнисте полотно яке перетворюється в інфрачервоне світло яке в свою чергу нагріває предмети та повітря. Плівкова система обігріву підлоги має значні переваги, наприклад інфрачервоне світло має позитивний вплив на організм людини, відсутність електромагнітних полів, економить електроенергію, не впливає на вологість повітря, крім того плівкова система обігріву підлоги є самою тонкою що не обмежує її використання в кімнатах з низькими стелями та до того ж дозволяє накривати підлогу іншими покриттями.

Особливістю монтування електричної підлоги є встановлення під неї фольги, що розподіляє тепло у потрібному напрямку. Електрична тепла підлога проста в управлінні, для цього використовуються термодатчики та терморегулятори.той який можна запрограмувати на різну температуру та інтервал роботи.

Електричний підігрів підлоги  “TERM-A” Україна, “Ensto” Фінляндія
Енергозберігаючий будинок

Один комментар до “Тепла підлога”

  1. Maxym Says:

    Тепла підлога це супер! Нічого заперечити. Відповідь одна: буду робити ремонт, обов’язково зроблю теплу підлогу.

Опубліковано в: Ремонт квартир
   


Дизайн квартир
Дизайн інтер'єру Луцьк, Тернопіль, Львів
Дизайн кухні, меблів
Дизайн ванни, вітальні


Гіпсова штукатурка. Дизайн квартир Тернопіль