Banner Дизайн квартир Тернопіль
Banner Дизайн меблів
Banner Дизайн інтер’єру Львів, Луцьк, Тернопіль

Оптична ілюзія

февраля 1, 2013

візуальне сприйняття кімнати

Як створити візуальну ілюзію в просторі

Як за допомогою кольору та освітлення можна візуально змінити простір в квартирі? Саме таке питання дають собі ті хто хочуть вирівняти простір, зробивши його більш стильним та затишним.
За допомогою направлених потоків світла, кольору, текстури та фактури можна створювати візуальні ілюзії. Оптична ілюзія це зміна сприйняття простору за рахунок зміни його параметрів. Тобто простір може візуально здаватись вищим, ширшим, нижчим та ін.
Щоб краще зрозуміти правила візуальних ілюзій розглянемо конкретні приклади.

Отже при використанні горизонтального узору чи полос простір стає нижчим і одночасно розширюється, та навпаки при використанні вертикального орнаменту простір звужується та підвищується. Для вертикального та горизонтального ефектів також використовують елементи декору (витягнуті картини чи світильники), оббивку меблів та ін. з вертикальними та горизонтальними елементами.
«Візуально підняти» стелю можна підсвітивши знизу стіни чи зробивши підлогу темнішою від стін. Ще такого ефекту можна добитись зробивши підвісну стелю, стелю з дзеркальною поверхнею або розмістивши яскраву підсвітку.
Візуально знизити стелю можна перекрасивши її в більш темний колір аніж стіни, або поділивши низ стін декором. Цікавого ефекту можна добитись поділом однієї із стін за допомогою декорування.
Для ілюзорного збільшення простору слід використати дрібний орнамент, а крупний малюнок зменшує приміщення. Ще збільшують кімнату світлі об’єкти на чорному фоні

Для зміни візуального сприйняття кімнати широко використовують освітлення. Наприклад для збільшення простору потрібне рівномірне освітлення стелі та стін, а для візуального зменшення потрібно зменшити освітлення стін. Для виділення рельєфності стін потрібно встановити два і більше джерела світла з різною інтенсивністю освітлення. За допомогою світла можна також і звузити приміщення, змінивши інтенсивність освітлення стін перпендикулярних до напрямку видовження, а освітлення певних частин приміщення візуально його зонує.
Користуйтесь цими простими правилами та міняйте навколишній світ, створюючи ілюзію простору.

Один комментар до “Оптична ілюзія”

  1. Oleg Says:

    Для зміни візуального сприйняття кімнати під час дизайну і ремонту квартири деякі поради можна використати, але коли від підлоги до стелі 2.50, а замовник хоче зроби два рівні підвісної стелі, то тут оптична ілюзія мало чим поможе.

Опубліковано в: Дизайн квартир
   


Дизайн квартир
Дизайн інтер'єру Луцьк, Тернопіль, Львів
Дизайн кухні, меблів
Дизайн ванни, вітальні


Гіпсова штукатурка. Дизайн квартир Тернопіль