Banner Дизайн квартир Тернопіль
Banner Дизайн меблів
Banner Дизайн інтер’єру Львів, Луцьк, Тернопіль

Благоустрій ландшафту

февраля 17, 2013

Ландшафтний дизайн. Камінь декор, ландшафт

Декорування каменем присадибної ділянки

Природній камінь впевнено зайняв свою нішу щодо створення ландшафту як присадибних та дачних ділянок так і для оформлення навколишньої території громадських приміщень таких як банки та різноманітні магазинчики. Саме камінь може вдало підкреслити або ж відокремити певні ділянки зонуючи таким чином територію. За допомогою каменю можна також не лише приховати недоліки рельєфу але й створити новий яскравий та стильний ландшафт. Перед початком робіт необхідно чітко зрозуміти яку роль буде відігравати камінь в оформленні ландшафту, головну чи другорядну, лиш підкреслюючи та виділяючи ті чи інші елементи. При цьому важливо використовувати матеріал з різною текстурою, кольором та структурою, що дозволить зробити ландшафт цікавим та стильним та краще підібрати стиль до загального стилю будинку.

Благоустрій ландшафту

Благоустрій земельної ділянки на схилі та створення штучного схилу потребує установлення підпірних стін (подпорные стенки). При створенні невисоких підвищень достатньо буде укріпити схил дерев’яними брусами чи дереном. Якщо ж проект ландшафту передбачає створення більш масштабних перетворень, наприклад побудова кам’яної опорної стіни чи бетонної з подальшим декоруванням галькою або каменем, то для її надійності та довговічності стіну необхідно будувати на фундаменті. Важливо врахувати і вид ґрунту майбутньої тераси, оскільки насипний грунт потребує більш міцну опору, аніж пресований та злежаний грунт. Для довговічності створеного ландшафту варто встановити також і дренаж.

В основі опора має бути дещо ширшою аніж сама стіна, а фундамент шириною 60 – 70 см.

Натуральний камінь як і штучний прекрасно підходить для оформлення доріжок та фонтанів, створення кам’яного струмка, клумби, грота, садових лавок чи інших малих архітектурних форм. Не можливо уявити без використання каменю і створення японського саду ….

Справжньою прикрасою ландшафту стануть правильно створені різноманітні рокарії та альпінарії. Багаторічні рослини, горизонтальні можжевельники і … разом з правильно підібраним камінням створюють справжні шедеври. Слід врахувати що всі елементи ландшафту повинні доповнювати один одного та мають бути виконані в одному стилі.

Багаторічні рослини. Ландшафтний дизайн

Перевагою каменю є його довговічність та легкість у догляді. З часом камінь може покриватись мохом, який без особливих труднощів зчищається щіткою чи пневматичним очисним приладом, а базальт при підвищеній вологості стає слизьким. Головною особливістю натурального каменю є його малюнок та структура. Граніт, базальт, сланець, нагельфлю, піщаник всі вони мають свій особливий малюнок та свої властивості, що допоможе створити унікальний дизайн ландшафту. Стіна з піщаника має вигляд суцільного моноліту, а стежки з базальту надають ландшафту легкість та повітряність. Для альпійської гірки використовують природній камінь без додаткової обробки, малі архітектурні форми такі як сходинки, фонаріки, пам’ятники варто зробити з граніту чи мармуру.

З успіхом використовується для декорування садів і штучний камінь. Наприклад клінкер – обпечені маленькі цеглинки, якими можна зробити різноманітні види кладки, якими прикрашають великі площі однакової текстури та кольору. Прекрасно доповнять ландшафтний дизайн бетонні східці, лавки, плити , прикрашені маргаритками, незабудками чи іншими низькорослими рослинами.

В різноманітності видів природного каменю легко розгубитись, як же правильно вибрати камінь для декорування? При виборі каменю варто врахувати такі його властивості як морозостійкість, довговічність, екологічність, декоративність та стійкість до вологості. Весь природній камінь умовно можна поділити на дві групи.

Перша група це каміння осадочних порід, до якої входять піщаник, доломіт та вапняк. Для піщаника характерна пориста структура і використовуються він для обліцовки, для зведення стін, рідше для побудови доріжок та площадок, оскільки це каміння не саме міцне. Піщаник прекрасно поєднується з рослинами тому часто використовується для створення гірок та розаріїв. Вапняк використовується для архітектурних деталей, оскільки він легко піддається обробці. Ще використовується він для побудови розаріїв, опорних стінок, сходів, доріжок.

Надзвичайно міцні та довговічні гірські вулканічні породи – це граніт, базальт, габро та ін. Каміння вулканічної породи використовують для обліцовки, створення кам’яних садів та різноманітних композицій. Також з цих порід роблять брущатку, гальку, декоративна відсипка та плити для мощення, прекрасним доповненням вони є також водяного пейзажу.

Як бачимо існує багато видів каменю як природного так і штучного. Для того щоб ландшафт максимально був наближений до природного варто для дизайну використовувати каміння різної форми, структури, кольору та різні за формою обробки. Плитка з каменю, кам’яна брущатка, елементи стін та кам’яні сходи – все це пропонує сьогодні ринок будівельних матеріалів.

Коментування закрито.

Опубліковано в: Ландшафтний дизайн
   


Дизайн квартир
Дизайн інтер'єру Луцьк, Тернопіль, Львів
Дизайн кухні, меблів
Дизайн ванни, вітальні


Гіпсова штукатурка. Дизайн квартир Тернопіль